O mnie


Cześć! Mam na imię Marta i uwielbiam gadać o literaturze. Z wykształcenia jestem bibliotekarką, jednak zawodowo zajmuję się czymś zupełnie innym, dlatego moją książkowa pasję rozwijam na blogu oraz bookstagramie. Moją drugą, wielką miłością jest muzyka, bez której nie potrafię się obejść. Najczęściej w moich słuchawkach dudni Kortez, Rojek, Grechuta, The Beatles, Zaucha, Karaś/Rogucki, a także mistrz Chopin (szczególnie w interpretacji Rafała Blechacza i Bruce'a Liu).

Jestem niepoprawną optymistką, zakochaną w moim mężu i synku. Zazwyczaj mam dobry humor i zarażam uśmiechem. Często bujam w obłokach i patrzę w niebo w poszukiwaniu ptaków. Potrafię porozmawiać z każdym, ale to dosłownie z każdym, nawet z zupełnie obcą osobą, choć wolę słuchać i jestem raczej skryta jeśli chodzi o moje uczucia. Poza tym jestem typem samotnika, nie mam instynktów stadnych i źle się czuje jako część jakiejkolwiek grupy. Jak napisał Andrzej Stasiuk: „Znam więcej książek niż ludzi i jest mi z tym dobrze. Od dobrych dwudziestu lat kolekcjonuję cytaty z książek. Kocham poezję, ale zupełnie nie potrafię o niej pisać. Na moim blogu znajdziesz przede wszystkim literaturę faktu, powieści z górnej półki, komiksy oraz książki związane z wiarą chrześcijańską. 

Ex libris Marty to mój pamiętnik z przeczytanych lektur i towarzyszących im emocji. Zarówno tych dawnych, jaki i zupełnie nowych i świeżych. Jeśli zechcesz zostać ze mną na dłużej, to z przyjemnością oprowadzę Cię po moim książkowym świecie.

W sprawach wszelakich pisz śmiało na adres: martakowalik16@gmail.com

Masz ciekawą propozycję współpracy? Szukasz patrona dla swojej książki? Liczysz na szczerą opinię? Napisz, na pewno się dogadamy.

Do każdej współpracy podchodzę indywidualnie, a w każdy tekst wkładam mnóstwo serca i energii, dlatego pamiętaj, że potrzebuję czasu na lekturę, testy, przemyślenia i przygotowanie estetycznych zdjęć.

Pod matronatem Ex libris Marty ukazały się: 

„Znam więcej książek niż ludzi i jest mi z tym dobrze”. - Andrzej Stasiuk-