Codzienność z Bogiem, czyli „Ewangelia 2024. Słowo na każdy dzień”

„Ewangelia 2024. Słowo na każdy dzień” to kolejna już, coroczna edycja publikacji, w której znajdziemy Ewangelię na każdy dzień. To ten rodzaj codziennika, który odnosi się bezpośrednio do Słowa Bożego z danego dnia. Jeśli nie wiesz od czego zacząć lekturę Biblii, to ta książka może być świetnym pomysłem na początek.


Sercem tej publikacji jest Ewangelia z danego dnia opisująca życie i słowa Jezusa. „Ja jestem drogą, prawdą i życiem. Nikt nie przychodzi do Ojca jak tylko przeze Mnie” (J 14,6). Więc idziemy śladem Pana, a żeby było nieco łatwiej zrozumieć i poczuć wszystko czego doświadcza i o czym opowiada Chrystus, każdy fragment Ewangelii jest opatrzony krótkim komentarze. I właśnie te rozważania to złoto. Ich autorem jest o. Andrzej Kiejza z Zakonu Braci Mniejszych Kapucynów. Jego teksty są celne, konkretne, skłaniające do refleksji i pozwalające lepiej zrozumieć przeczytane słowa. Do tego ojciec Kiejza proponuje króciutkie modlitwy, które jednocześnie są drogowskazami dobrego, pięknego i zgodnego z Ewangelią życia.

Ponadto przy każdym dniu znajdują się sigla wszystkich czytań, informacje o uroczystościach i świętach kościelnych, a także o liturgicznych wspomnieniach świętych i błogosławionych. We wstępie do tomiku zamieszczona została krótka instrukcja prezentująca metodę modlitwy Słowem Bożym. To osobiste odczytywanie Biblii wspaniale rozwija duchowość i umacnia relację z Bogiem. Warto spróbować. Natomiast wielbiciele klasycznych modlitw znajdą na końcu specjalny dodatek. To tam zamieszczone zostały modlitwy codzienne, godzinki, litanie, różaniec i droga krzyżowa z rozważaniami, gorzkie żale, kompleta. Korzystam z tej publikacji od ponad roku, uwielbiam i polecam z całego serca!

♥♥♥
Andrzej Kiejza, Ewangelia 2024. Słowo na każdy dzień, Edycja Świętego Pawła, Częstochowa 2023.  


Komentarze

„Znam więcej książek niż ludzi i jest mi z tym dobrze”. - Andrzej Stasiuk-