YOUCAT Kurs wiary, czyli podstawy wiary w skondensowanej formie

Najnowszy tomik z serii Youcat „Kurs wiary. Zrozumieć chrześcijaństwo”, to jednocześnie pierwsza książeczka tego typu, którą czytałam. Bardzo żałuję, że nie miałam dostępu do podobnych publikacji, kiedy byłam nastolatką. „Kurs wiary” jest uzupełnieniem poprzednich części, ale tomik można czytać niezależnie od reszty.


Youcat, czyli po prostu Youth Catechism, to seria, która powstała z myślą o młodych ludziach, dlatego książka jest atrakcyjna wizualnie i uczy podstaw wiary katolickiej w nowoczesny sposób. Odnośniki, ilustracje, cytaty z Biblii i różnych autorytetów, przystępna forma i krótkie notatki sprawiają, że do publikacji aż chce się wracać. Treść jest skondensowana i konkretna, teksty pobudzają do myślenia, a przy tym dają konkretne fundamenty do budowania wiary.

Całość została podzielona na 26 rozdziałów. Zaczynamy od podstaw czyli samego Boga, Jezusa, Biblii, przez pytania o cierpienie, modlitwę, sakramenty, przykazania, powołanie, a nawet o odpowiedzialność społeczną. Rozpiętość tematyczna jest spora, sle wszystkie sprowadzają się do wiary i życia Ewangelią.

„Kurs wiary” to idealna książka dla poszukujących i wątpiących, bez względu na wiek. Jestem pewna, że każdy wyniesie z niej coś dla siebie. Lektura uporządkuje myśli albo zachęci do dalszych poszukiwań w literaturze "branżowej". Gorąco polecam

♥ ♥ ♥
Bernhard Meuser, YOUCAT Kurs wiary. Zrozumieć chrześcijaństwo, Edycja Świętego Pawła, Częstochowa 2021.Komentarze

„Znam więcej książek niż ludzi i jest mi z tym dobrze”. - Andrzej Stasiuk-