Deszcz róż na każdy dzień, czyli codzienność ze św. Teresą od Dzieciątka Jezus

Mała Tereska wymarzyła sobie świętość z Lisieux. Dziś jej dzień, dlatego tym bardziej warto pamiętać, że swoją małą drogą biegła prosto w ramiona Jezusa. Jej mała droga i słowa pełne wiary, nadziei i miłości ukazały się cudnym w tomiku „Deszcz róż na każdy dzień”.„Po mojej śmierci zobaczycie, będzie to jak deszcz róż”. Św. Teresa od Dzieciątka Jezus zostawiła po sobie obietnicę pomocy duszom wołającym o jej pomoc, a w codziennych modlitwach i przyjaźni z Tereską bez wątpienia pomoże książeczka opracowany przez s. Ewę M. Elżbietę Kolinko.

Poznałam Tereskę kiedy byłam małą dziewczynką. Obrazki z jej wizerunkiem podarowała mi moja ciocia Teresa, karmelitanka, siostra mojej babci. Żałuję, że zaginęły mi gdzieś po drodze. I choć nigdy nie złapałam z małą Tereską wspólnego języka, to mam poczucie, że „chodzi” za mną całe życie i nie potrafię o niej myśleć inaczej niż z czułością. Dlatego tak bardzo ucieszyła się, kiedy ta mała książeczka trafiła w moje ręce.

Publikacja ma formę codziennika, w którym znajdziemy fragmenty autobiograficznych rękopisów i innych zapisków św. Teresy z Lisieux. Każdy cytat został uzupełniony o krótką modlitwę wstawienniczą, która na pewno sprowokuje Tereskę do deszczu róż. W końcu sama tego chciała. Cała ta książeczka, przyozdobiona subtelnymi rysunkami róż, jest jak olśniewający bukiet kwiatów, który chciałoby się tulić do serca. Coś pięknego!

Św. Tereso od Dzieciątka Jezus, módl się za nami.

PS
Tomik „Deszcz róż na każdy dzień” to publikacja rocznicowa, bo 2 stycznia minęło 150 lat od narodzin Malej Tereski, natomiast za 2 lata będziemy obchodzić 100-lecie kanonizacji św. Teresy, która miała miejsce się w Rzymie w 1925 roku.

♥ ♥ ♥
Św. Teresa od Dzieciątka Jezus, Deszcz róż na każdy dzień, wyd. AA, Kraków 2023.

 

Komentarze

„Znam więcej książek niż ludzi i jest mi z tym dobrze”. - Andrzej Stasiuk-