Boski Bullet Book, czyli kreatywne rozważanie Słowa Bożego

Dzięki Jagodzie Kwiecień, znanej w sieci jako Jagoopepermint, odkryłam, że po Biblii można, a nawet wato rysować, zaznaczać fragmenty, robić zapiski. Wizja kreatywnego rozważania Słowa Bożego jest fascynująca, jednak nie każdy czuje potrzebę lub nie może się przełamać przed ozdabianiem swojej Biblii. Na to również Jagoda znalazła sposób i stworzyła „Boski Bullet Book”, czyli książkę połączoną z notatnikiem do prowadzenia własnych, biblijnych notatek.


Polski Bible Journaling nabiera rozpędu, Edycja Świętego Pawła zapowiada specjalne wydanie Biblii do bijo, a teraz „Boski Bullet Book” wychodzi naprzeciw potrzebom czytelników. Notes w kropki, tak pięknie wydany, okraszony ponad dwustoma cytatami z Pisma Świętego, dopieszczony i dopracowany pod każdym względem, aż się prosi, żeby zacząć w nim kreatywnie działać. Ale książka Jagody to coś więcej niż notatnik. To również, cóż, książka, w której autorka zawarła dwanaście osobistych felietonów związanych z wiarą. Wszystkie tematy poruszane przez Jagodę Kwiecień wiążą się z naszą codziennością, zwykłym życiem wypełnionym obowiązkami, pracą, dziećmi, domem, a przede wszystkim uważnością na obecność Boga w życiu. Nie ma tu wielkich słów czy wydumanych przemyśleń. Jest za to codzienna ufność w Boże miłosierdzie. Piękne i budujące słowa autorki trafiają w serce i zasiewają ziarno, a po lekturze wszystkich felietonów czytelnik ma ochotę rzucić wszystko i pędzić do sklepu po kredki (co sama uczyniłam), żeby razem z Jagodą rozwijać artystyczne podejście do Słowa.

 
Biblijne cytaty zawarte na każdej stronę mogą być inspiracją do przyklejania naklejek, tworzenia swoich rysunków, kolarzy, notatek i zapisywania przemyśleń. Oczywiście nic nie stoi na przeszkodzie, żeby znaleźć własny cytat, który w danej chwili porusza serce. Ważne jest tylko jedno – otwórz swoją Biblię i zacznij czytać. W końcu o to chodzi w tym projekcie, o częstszą lekturę Pisma Świętego, o regularność, o znalezienie chwili dla siebie i Pana. O to, żeby pobyć razem z Nim i na Nim skupić swoje myśli i energię. „Nie mów, że Bóg milczy, kiedy twoja Biblia jest zamknięta” - te słowa przywołane przez Jagodę uderzyły mnie najbardziej i wywołały falę osobistych refleksji. A przecież takie to proste i oczywiste. „Boski Bullet Book. Poczuj miętę do Słowa” to książka, która inspiruje i angażuje do rozwijania swojej duchowości i kreatywności. Piękny, wspaniały i (nie bójmy się tego określenia) rozrywkowy sposób na spędzanie czasu z Panem Bogiem.

♥ ♥ ♥
Jagoda Kwiecień, Boski Bullet Book. Poczuj miętę do Słowa, Edycja Świętego Pawła, Częstochowa 2022.
 

Komentarze

„Znam więcej książek niż ludzi i jest mi z tym dobrze”. - Andrzej Stasiuk-