Szczęście w wielkim mieście, czyli subtelna lekcja wiary i zaufania

Katarzyna Olubińska

Subtelna, czuła i piękna – w okładce odbija się wnętrze najnowszej książki Kasi Olubińskiej „Szczęście w wielkim mieście”. Siedem wywiadów w połączeniu z osobistą historią autorki, tworzą otulającą całość, która rozgrzewa i napełnia serce optymizmem.


Katarzyna Olubińska przeprowadziła siedem rozmów ze zwykłymi kobietami, które w pewnym momencie stanęły na rozdrożu z pytaniem: „co dalej?” Za niektórymi historiami kryją się prawdziwe dramaty, inne, może mniej spektakularne, były okupione trudnymi decyzjami do podjęcia. Bo nigdy nie jest łatwo, kiedy na szali waży się dalsza przyszłość obciążona troską o rodzinę, pragnieniem rozwoju i koniecznością zapewnienia bliskim godnego i spokojnego pod względem materialnym życia. Jak znaleźć złoty środek i odważyć się na zmiany? Skąd brać siły do mierzenia się z codziennością? Czy w nowoczesnym świecie wiara może być kompasem? O tym wszystkim dowiecie się z bezpośrednich relacji kobiet, które uwierzyły, zaufały i odważyły się zrobić pierwszy krok na drodze do szczęścia.

Bohaterki Kasi Olubińskiej znalazły w sobie siłę, żeby zaryzykować i całkowicie zmienić swoje życie, oddać się pasji, wybrać mniej popularne szlaki. Panie otwierają przed czytelnikami swoje serca, opowiadają o zwątpieniach, strachu, niepewności, ale też ogromnej, choć przecież często cichej i zwyczajnej wierze w Bożą opiekę, która dodała im sił i odwagi do podjęcia najtrudniejszych decyzji. Wszystkie te historie, łącznie z opowieścią samej autorki o wspaniałym i wyczekiwanym cudzie, są wzruszające, ciepłe i wyciszające. Subtelne wyznania wiary, dobrzy ludzie, którzy motywują i popychają do przodu, znaki z góry, które łatwo przegapić, modlitwy, które umacniają i pozwalają rozwiewać zwątpienia. Tym wszystkim otwarcie dzielą się dziewczyny, udowadniając, że nie ma jednej, skutecznej recepty na szczęście, a twoja droga będzie tą najlepszą właśnie dlatego, że jest twoja.

„Szczęście w wielkim mieście” to urzekająca i inspirująca publikacja, która tchnie nadzieją, pokrzepia i dodaje wiary, nie tylko we własne siły, ale i wiary w opiekę Najwyższego, jego czułość i troskę o nas. Wzruszające rozmowy i wyznania, dodające otuchy historie, a także bohaterki, które nie narzucają swojego światopoglądu, nie próbują nawracać czytelników na siłę i nie wywierają presji, a jedynie pokazują jak wygląda ich życie w relacji z Bogiem. I to jest największą wartością tej publikacji. Polecam wszystkim wierzącym, wątpiącym i poszukującym.

♥ ♥ ♥
Katarzyna Olubińska, Szczęście w wielkim mieście, wyd. WAM, Kraków 2022.

Komentarze

„Znam więcej książek niż ludzi i jest mi z tym dobrze”. - Andrzej Stasiuk-