SOS Pies, czyli instrukcja obsługi psa

 Mieć własnego psa - marzenie wielu, moje również. Kiedyś się spełni, ale póki co ratujemy się książkami o rozmerdanym szczęściu. „SOS Pies” to tomik, który w zabawny sposób pomaga przygotować rodzinę na pojawienie się w domu czworonoga. 


Przewodnikiem po psim świecie jest Bąbel, który opowiada młodym czytelnikom o tym co on i jego psi przyjaciele lubią najbardziej, jak się zachowują i w jaki sposób okazują swoje emocje. Kasia Antczak jest specjalistką od psów, dlatego jej rady są konkretne i sensowne. Autorka opowiada o odpowiedzialności w lekki i humorystyczny sposób. Bo pełna miska, spacery i codzienna porcja pogłaskań to jeszcze za mało, żeby czworonóg był dobrze zaopiekowany. Żeby nasz pies był szczęśliwy musimy go przede wszystkim rozumieć i wiedzieć jak reagować w konkretnych sytuacjach.

Treść to konkret napisany przez specjalistkę i to jest super, ale na pierwszy plan wysuwają się obłędne ilustracji Kasi Fryzy. Obrazki są po dziecięcemu urocze, z retro duszą i mnóstwem czułości do kosmatych bohaterów. Co ciekawe na jednej stronie rozkładówki mamy przedstawiony konkretny problem, a na drugiej pomysły na jego rozwiązanie. Taka forma graficzna sprawdzi się znakomicie z młodszymi dzieciakami, a starszakom pozwoli usystematyzować zdobytą wiedzę. Podziwiam, wyszło kapitalnie.

 

„SOS Pies” duetu Kasia Antczak i Kasia Fryza to doskonała pozycja dla wszystkich, którzy rozważają adopcję psa lub jakiegokolwiek innego zwierzaka. Autorki w piękny i dowcipny sposób opowiadają o tym, że odpowiedzialność za własnego pupila to nie tylko miłość, którą go obdarzamy, ale przede wszystkim znajomość i akceptacja potrzeb, zwyczajów oraz charakteru naszego przyjaciela. To w sumie tak jak z ludźmi, tylko lepiej. Serdecznie polecam.

♥ ♥ ♥
Kasia Antczak, il. Kasia Fryza, SOS Pies, wyd. Kropka, Warszawa 2021.

Komentarze

„Znam więcej książek niż ludzi i jest mi z tym dobrze”. - Andrzej Stasiuk-